FINANCIAL PRESS Polska

TOP 5 połączeń lotniczych z Warszawy

Warszawski Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina to największe i najważniejsze lotnisko w Polsce. Każdego roku podnosi też poprzeczkę w ilości obsłużonych pasażerów i obsługiwanych połączeń. Od niedawna z Warszawy można polecieć nawet do dalekiego Tokio. My postanowiliśmy sprawdzić jakie destynacje cieszyły się największym powodzeniem u podróżnych w roku 2015.

Oto zestawienie najbardziej popularnych kierunków podróży lotniczych odbywanych z Warszawy:

  1. Londyn 287456 podróżnych.
  2. Paryż 149024 pasażerów.
  3. Bruksela 106040 podróżnych.
  4. Nowy Jork 98218 pasażerów.
  5. Wrocław 87870 podróżnych.

O komentarz poprosiliśmy prezes Bissole Bussines Travel Izabelę Abramowicz, której firma specjalizuje się w obsłudze podróżnych wybierających połączenia lotnicze, zwłaszcza biznesowe:

Pierwsze miejsce Londynu nie powinno nikogo dziwić. Na Wyspach mieszka około miliona Polaków, więc i ruch lotniczy w tym kierunku jest intensywny. Do naszych emigrantów ekonomicznych dodać trzeba także podróżnych biznesowych. Drugie miejsce Paryża to jest pewne zaskoczenie, ale po pierwsze, to przecież wciąż światowa stolica zakochanych, a po drugie także wielkie lotnicze centrum przesiadkowe – szczególnie dla bardzo egzotycznych kierunków. Bruksela natomiast już nikogo nie dziwi – polityczne centrum Europy to częsty kierunek wyjazdów nie tylko dla parlamentarzystów, ale przede wszystkim dla biznesu. Nowy Jork i prawie sto tysięcy podróżnych rocznie to także nie jest niespodzianka. Pomijając podróże wakacyjne i kontakty naszej Polonii, to jednak najważniejszy na świecie kierunek dla biznesu. Pewnym zaskoczeniem jest piąte miejsce Wrocławia. To pokazuje dwie rzeczy: po pierwsze, że połączenia lotnicze na tej trasie wciąż są atrakcyjną alternatywą dla innych form podróży, a po drugie, że Wrocław stał się znaczącym ośrodkiem biznesowym o silnych związkach ze stolicą kraju – podsumowuje Izabela Abramowicz.

Dane zebraliśmy dzięki uprzejmości firmy Amadeus Polska, zajmującej się między innymi dostarczaniem i obsługą specjalistycznych systemów sprzedaży biletów lotniczych.

– W 2015 roku udział Amadeus w światowym rynku rezerwacji lotniczych dokonywanych za pośrednictwem globalnych systemów dystrybucji wyniósł ponad 40%, dając nam niekwestionowaną pozycję lidera. Obecnie jesteśmy preferowanym dostawcą treści dla agencji tradycyjnych i internetowych w skali globalnej – ocenia Magdalena Budzińska z firmy Amadeus Polska.

Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków podróży lotniczych na świecie. Duży udział ma w tym także kompleksowa modernizacja polskich lotnisk i rozbudowa tego najważniejszego – w Warszawie. Przy tym tempie wzrostu może się jednak okazać, że już wkrótce będzie potrzebna jego dalsze powiększenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *