FINANCIAL PRESS Polska

TOP 5 najdroższych i najbardziej ekskluzywnych, bezpośrednich biznesowych podróży lotniczych z Polski

W kolejnym zestawieniu chcielibyśmy opowiedzieć o cenach i warunkach podróży jakie polskim biznesmenom oferują linie lotnicze. Do TOP 5 najdroższych i najbardziej ekskluzywnych, bezpośrednich biznesowych podróży lotniczych z Polski awansowały: Qatar Airways, LOT i Emirates.

A oto lista:

  1. Warszawa – Doha, linie lotnicze: Qatar, koszt biletu w 1 stronę: około 15 000 PLN
  2. Warszawa – New York (JFK), linie lotnicze: LOT, koszt biletu w 1 stronę: około 10 500 PLN
  3. Warszawa – Chicago, linie lotnicze: LOT, koszt biletu w 1 stronę: około 10 000 PLN
  4. Warszawa – Tokyo (Narita), linie lotnicze: LOT, koszt biletu w 1 stronę: około 9 500 PLN
  5. Warszawa – Dubai, linie lotnicze: Emirates, koszt biletu w 1 stronę: około 9 500 PLN

Zwycięskie połączenie obsługiwane jest przez linię Qatar Airways, która wielokrotnie zajmowała pierwsze miejsca w różnych rankingach jakości obsługi i komfortu podróży.

Na swojej stronie internetowej linie Qatar Airlines zachwalają klasę biznes ze względu na innowacyjne, obszerne fotele, standard obsługi prowadzonej przez profesjonalny zespół stewardes i stewardów, „pięciogwiazdkową” kuchnię, wybór win i szampanów dokonany przez najbardziej doświadczonych sommelierów, a także – co niezwykle ważne dla biznesmenów – możliwości pracy w trakcie lotu – dostępu do Internetu i rozmów telefonicznych. Przedstawiciele linii zwracają też uwagę na ogromna paletę multimedialnych rozrywek dostępnych na pokładach ich samolotów.

Cieszyć może pozycja w zestawieniu naszego krajowego przewoźnika, czyli LOTu, który także wypracował sobie bardzo dobrą renomę w zakresie obsługi klientów biznesowych. Jako ciekawostkę podajmy, że na swojej najdłuższej trasie, do Tokyo LOT serwuje posiłki na specjalnej zastawie, popularnej wśród Japończyków marki Bolesławiec, przeznaczonej do podawania potraw japońskich.

– Na pokładzie pasażerowie LOT Business Class mogą również spróbować najlepszej klasy japońskiego wina umeshu oraz Sake Souhana, serwowanego w tak prestiżowych miejscach jak Pałac Cesarski w Tokio – mówi Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOTu.

– Przeciętnego Polaka może dziwić, że biznesmeni decydują się na podróż za kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy złotych na trasach, na których bilety powrotne w klasie ekonomicznej kosztują zaledwie dwa, trzy tysiące – mówi Justyna Kowalska, ekspert ds. połączeń lotniczych z firmy Bissole Business Travel – ale nie o rozrzutność i snobizm tu chodzi. W klasie biznes podróżują najczęściej ludzie negocjujący kontrakty liczone w milionach i dziesiątkach milionów dolarów. Od ich kondycji psychicznej i przygotowania zleży wynik takich negocjacji wpływający na losy firm i ich pracowników. Dla nich komfort podróży, wypoczynek i możliwość zebrania myśli w trakcie często wielogodzinnego lotu jest nie do przecenienia – dodaje Justyna Kowalska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *