FINANCIAL PRESS Polska

Małpa rządzi w Chinach

Jest parę rzeczy, które obowiązkowo powinno zrobić się w życiu. Nawet jeśli wymaga to odrobiny wysiłku, oszczędności i silnej woli. Jedną z nich jest na pewno podróż do Chin – światowego giganta i kraju tak tajemniczego i niezwykłego, że podróżnikom jawi się niczym inna planeta.

Chińczycy właśnie weszli w Nowy Rok – Rok Małpy – wedle wierzeń ma to być rok niezwykły. Marta Pietrzykowska, certyfikowana ekspertka Feng Shui pobierająca nauki u azjatyckich mistrzów tej dziedziny podkreśla, że – Małpa, która jest dziewiątym z kolei znakiem astrologii chińskiej uważana jest za zwierzę inteligentne, psotliwe i pełne nieokiełznanej energii. Lata Małpy to lata odkrywania nowych dróg, wielkich wynalazków oraz dużych zmian zachodzących nie tylko w Polsce. Rok 2016 będzie sprzyjał aktywnemu spędzaniu czasu, podróżowaniu w ciekawe zakątki świata oraz realizacji marzeń. Warto skorzystać z nadarzającej się okazji – kończy Marta Pietrzykowska.

Tradycja chińskiego Nowego Roku jest tak silna, że mimo przyjęcia kalendarza gregoriańskiego po rewolucji, nowa władza nie ośmieliła się wykreślić tego święta, nadając mu tylko nową, dodatkową nazwę „Święta Wiosny”. Nowy Rok obchodzi się w oparciu o dawny kalendarz księżycowy z cyklem dwunastu zodiakalnych zwierząt. Najważniejszym elementem tego głośnego, pełnego kolorowych parad i pokazów fajerwerków święta jest wieczorna kolacja z rodziną, na którą niektórzy, rozrzuceni po tym ogromnym kraju Chińczycy, podróżują tysiące kilometrów. Tego dnia jednak, rodzina powinna być razem.

Tradycje Nowego Roku, to tylko jeden z milionów pretekstów, dla których powinno zobaczyć się, ten niezwykły, pełen kontrastów i nieprawdopodobnych atrakcji, w tym najważniejszych dla światowego dziedzictwa zabytków, kraj. Szczególnie teraz nie jest to trudne, bowiem z Polski mamy bezpośrednie połączenia z Pekinem.

– W okresach promocyjnych, do Chin z Warszawy można dostać się i wrócić za zaledwie 1900 zł – mówi Justyna Kowalska, ekspert w zakresie połączeń lotniczych. – Zważywszy, że do pokonania jest prawie 7 tysięcy km, a podróż trwa 9 godzin, w komfortowych warunkach, to naprawdę interesująca oferta. Warto też dla porównania dodać, że na tej samej trasie bilety klasy biznesowej to wydatek 7500 zł, a klasa economy premium – 5300 zł.

Organizacją podróży i pobytu na miejsce „szytego na miarę” oczekiwań, marzeń i możliwości zajmują się wyspecjalizowane biura podróży, takie jak na przykład wrocławskie Bissole Business Travel. – Zajmujemy się całościową obsługą podróżnych. Nasi klienci opowiadają nam, kiedy chcieliby polecieć i co, mniej więcej, zobaczyć oraz jakie specjalne życzenia i marzenia mają, a my staramy się je wszystkie spełnić, na jak najbardziej atrakcyjnych warunkach – mówi prezes Bissole Business Travel Izabela Abramowicz. – Chiny to jeden z ciekawszych kierunków, dających możliwość zorganizowania niezapomnianej podróży – dodaje prezes Abramowicz.

Chiński Rok Małpy, to rok podróży. Może więc czas na podróż do Chin?

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *