FINANCIAL PRESS Polska

Karta Dużej Rodziny. Taniej w pociągach PKP Intercity

Jednorazowy bilet tańszy o 37 procent zyskali od 1 stycznia rodzice co najmniej trójki dzieci. Imienny miesięczny będą mogli kupić ze zniżką 49 procent.

Zniżki obowiązują w drugiej klasie i dotyczą pociągów TLK, IC, EIC, EIP – wszystkich obsługiwanych przez spółkę PKP Intercity. TLK to może nie najszybszy, ale za to ekonomiczny sposób na podróżowanie, a na drugim biegunie jest EIP, czyli szybkie Pendolino.

W przypadku biletów miesięcznych 49-procentowa zniżka dotyczy przejazdów pociągami TLK i IC.

Dodatkowo posiadacze Karty Dużej Rodziny, oprócz wspomnianej ulgi 37-procentowej, mogą liczyć na dodatkowe rabaty, np.: 25 procent w ofercie Duża Rodzina. Od nowego roku każdy członek rodziny, przy jednoczesnym przejeździe co najmniej dwóch uprawnionych osób (wcześniej trzech) otrzyma wymienione upusty podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej w dowolnej klasie.

Z Kartą Dużej Rodziny można również nieco taniej posilić się w WARS-ie. O 20 procent tańsze jest menu dla dzieci, a o 10 procent reszta oferty w wagonach gastronomicznych.


Od 1 stycznia 2015 roku Karta Dużej Rodziny zyskała formę ustawy. Wraz z jej wdrożeniem weszła w życie zmiana ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.


(FINANCIAL PRESS)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *